Agnieszka Gutowska z wyróżnieniem CSR Poland Award 2024

25. 03. 2024

Dyrektor komunikacji, marketingu i CSR w Nhood Services Poland Agnieszka Gutowska otrzymała wyróżnienie w konkursie CSR Poland Award 2024 w kategorii CSR Leader. Nagrody zostały wręczone zwycięzcom podczas gali 21 marca w Krakowie.

CSR Poland Awards 2024 jest drugą edycją inicjatywy, która ma na celu docenienie najlepszych projektów firm i korporacji z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także liderów działań CSR w przedsiębiorstwach. Agnieszka Gutowska otrzymała wyróżnienie w kategorii CSR Leader jako osoba, która efektywnie realizuje projekty CSR w firmach i motywuje do działania innych.

Agnieszka Gutowska jest pomysłodawczynią licznych działań w Nhood Services Poland z zakresu ESG. Współtworzyła i odpowiadała za wdrożenie firmowej strategii zrównoważonego rozwoju People, Planet, Profit oraz CSR Roadmap wraz z określonymi zobowiązaniami ESG i Polityki Środowiskowej.

We wrześniu 2023 roku powstał pierwszy raport zrównoważonego roku Nhood Services Poland opracowany zgodnie ze standardem GRI, a zaprezentowany publicznie we wrześniu. Firma po raz pierwszy opublikowała w nim wartości bezpośrednich oraz pośrednich emisji gazów cieplarnianych dla biura Nhood Services Poland (Zakresy 1, 2 i 3).

Firma w 2023 r. podjęła szereg działań na rzecz ochrony środowiska. Obniżono zarówno zużycie energii elektrycznej w biurze o 6% w porównaniu do 2022 r., jak i ślad węglowy dla 24 centrów handlowych oraz biura Nhood Services Poland o 14,8%.

Nhood Services Poland realizuje cele zielonej taksonomii UE. Wynik CAPEX zgodnego w 2023 r. wyniósł 17,57%.

Firmie przyznano certyfikat programu Target Gender Equality, realizowany przez UN Global Compact Network Poland. To potwierdzenie wyróżniających się działań na rzecz promowania równości płci w biznesie.

W konkursie Europa Property CEE Retail Awards zespół Nhood Services Poland zdobył główne nagrody w trzech kategoriach: wielofunkcyjna inwestycja Wilanów Park wygrała kategorię Future Projekt, remodeling Centrum Handlowego Auchan Piaseczno zdobył główną nagrodę w kategorii Refurbishment/Extention, a zespół Nhood Services Poland otrzymał nagrodę w kategorii Developer.

Od 12 lat firma prowadzi program CSR „Dobry sąsiad” skierowany do klientów centrów handlowych. W 2023 roku zrealizowano 439 akcji CSR, co stanowi wzrost o 16 proc. w porównaniu do 2022 roku. Łącznie odbyły się 10 842 dni eventowe.

W raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowano 10 projektów zrealizowanych przez firmę.

Dzięki aktywności Agnieszki Gutowskiej na wielu forach publicznych, m.in. branżowych targach Shopping Centre Forum, głos Nhood Services Poland jest słyszany w branży. Firma szerzy informacje o swoich dobrych praktykach i tym samym upowszechnia ideę zrównoważonego rozwoju w branży nieruchomości komercyjnych.

Organizatorem konkursu CSR Poland Award jest Fundacja Poland Business Run.