Bezpieczeństwo zakupów potwierdzone certyfikatami Safe Guard

9. 06. 2021

Siedem obiektów zarządzanych przez Nhood Polska otrzymało międzynarodowe certyfikaty SafeGuard potwierdzające, że obiekty spełniają wymogi sanitarne związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii Covid-19.

Certyfikaty SafeGuard są wynikiem szczegółowego procesu weryfikacji przeprowadzonego przez niezależny podmiot certyfikujący Bureau Veritas. Audytor oceniał zgodność rozwiązań zastosowanych w obiektach z wymaganiami sanitarnymi i prawnymi, związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Wnikliwa weryfikacja przeprowadzana przez Bureau Veritas obejmowała ocenę procedur postępowania oraz niezależny audyt w obiekcie w formie inspekcji.

Obecnie certyfikat SafeGuard ma siedem obiektów zarządzanych przez Nhood Polska – Centrum Handlowe Auchan Bielany, Centrum Handlowe Auchan Gdańsk, Centrum Handlowe Auchan Gliwice, Centrum Handlowe Auchan Hetmańska w Białymstoku, Centrum Handlowe Auchan Krasne, Galeria Bronowice w Krakowie i Galeria Łomianki pod Warszawą.

– Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Od momentu ogłoszenia przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w marcu 2020 roku realizujemy w naszych obiektach odpowiednie procedury w tym zakresie. Uważnie obserwujemy zmiany w obowiązujących przepisach i dostosowujemy do nich stosowane rozwiązania. Cieszę, że te działania zostały docenione przez niezależnych audytorów przyznających certyfikat SafeGuard – mówi Aleksandra Dubrawska, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w Nhood Polska.

Uzyskanie przez obiekt certyfikatu SafeGuard pozwala obiektom na stosowanie oznaczeń potwierdzających spełnianie najwyższych standardów higienicznych. Dodatkowo każdy obiekt z certyfikatem SafeGuard został opisany na platformie internetowej RestartYourBusiness. Osoby zainteresowane mogą tam sprawdzić, które obiekty zostały już zweryfikowane pod względem procedur sanitarnych i dysponują certyfikatem SafeGuard, a które są w trakcie weryfikacji.