Działania CSR realizowane przez zespół Nhood Polska w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

15. 04. 2021

W opublikowanym 15 kwietnia 2021 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2020” znalazło się trzynaście projektów z zakresu CSR, które zespół Nhood Polska zrealizował w zarządzanych centrach i galeriach handlowych w ubiegłym roku.

Raport pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest cykliczną publikacją Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawaną od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.

Od 2018 roku w dorocznym raporcie FOB pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki” można znaleźć wybrane aktywności CSR podejmowane przez obecny zespół Nhood Polska. W tegorocznej publikacji opisano ich aż 13. Są wśród nich liczne działania podejmowane na rzecz lokalnych społeczności, a także inicjatywy wspierające służbę zdrowia oraz instytucje pomagające potrzebującym w czasie pandemii Covid-19. W raporcie FOB zostały opisane również dwie kampanie edukacyjne kierowane do klientów centrów i galerii handlowych oraz działania na rzecz zapewnienia bioróżnorodności i promocji zielonego transportu. W publikacji FOB uwzględnione zostały także działania na rzecz zapewnienia równości płci wśród zatrudnionych, a także wsparcie gospodarki obiegu zamkniętego.

– To dla nas powód do dumy, że po raz kolejny podejmowane przez nas działania CSR znalazły się w tak prestiżowej publikacji, jaką jest raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowywany przez FOB. Czas pandemii koronawirusa wymaga od biznesu uważności na potrzeby innych, troski o potrzebujących pomocy i solidarności. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć wiele różnorodnych inicjatyw, które wesprą naszych sąsiadów, czyli lokalne społeczności i pomagające im na co dzień instytucje – mówi Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider komunikacji i CSR Nhood Polska.

Premiera raportu FOB odbyła się online 15 kwietnia 2021 roku.

– Pandemia nie tylko nie zatrzymała aktywności odpowiedzialnego biznesu, ale wzmocniła to zaangażowanie. Obserwowaliśmy wiele pozytywnych inicjatyw, które sprawiają, że rola firm w walce z pandemią jest niepodważalna. Prezentuje je raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”, który już dziś dokumentuje wszechstronny przekrój aktywności biznesu w imię solidarności i empatii w bezprecedensowej sytuacji – powiedziała podczas premiery Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2020” jest dostępny pod linkiem: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/