W Galerii Bronowice działa pierwszy w Małopolsce punkt szczepień przeciw COVID-19 zlokalizowany w centrum handlowym

12. 07. 2021

W zarządzanej przez Nhood Polska krakowskiej Galerii Bronowice można zaszczepić się przeciw Covid-19. Od poniedziałku 12 lipca działa tu pierwszy w województwie małopolskim punkt szczepień powszechnych, zlokalizowany w centrum handlowym.

Klienci mogą przyjąć preparat bez konieczności wcześniejszej rejestracji w trakcie wizyty w galerii handlowej. Przez pierwsze trzy dni funkcjonowania punktu z tej oferty skorzystało około 500 osób.

W punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Galerii Bronowice w Krakowie mogą zaszczepić się zarówno wszyscy chętni, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni, jak i osoby mające przyjąć drugą dawkę. Dotyczy to również szczepień dzieci od 12. roku życia. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu należy wypełnić niezbędną dokumentację oraz przejść kwalifikację medyczną, po której podawany jest preparat. Organizatorem punktu szczepień jest Centrum Medyczne UNIMED Kraków.

Szczepienie podczas zakupów

W Galerii Bronowice dostępna jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson. W dyspozycji punktu szczepień są także preparaty dwudawkowe Pfizer i Moderna, zatem klienci mogą skorzystać ze szczepienia pełnym cyklem tych preparatów, jak również zaszczepić się drugą dawką bez względu na miejsce przyjęcia pierwszej. Dzieciom i młodzieży od 12. r.ż. podawany jest dwudawkowy preparat firmy Pfizer.

Komfortowo i bez wcześniejszej rejestracji

Punkt szczepień w Galerii Bronowice przygotowano zgodnie z wszelkimi wymogami organizacyjno-technicznymi i wytycznymi dla tego typu placówek. Duży lokal o powierzchni 217 mkw. zapewnia komfort i zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy pacjentami. O bezpieczeństwo i zdrowie szczepionych dba wykwalifikowany personel medyczny. Szczepiący się przyjmowani są przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

– Galeria Bronowice jest pierwszym centrum handlowym w naszym regionie, w którym pojawił się punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Dzięki współpracy z lokalną, profesjonalną przychodnią może on zapewnić fachową obsługę oraz sprawne funkcjonowanie. Po kilku pierwszych dniach działania widzimy, że obecność tego typu placówki w centrum handlowym sprawdza się, a szczepieniem jest zainteresowanych sporo osób. Dodatkowym atutem jest lokalizacja punktu – komfortowy, przestronny i klimatyzowany – znajduje się na parterze, przy schodach ruchomych prowadzących na pasaż z bezpłatnego parkingu mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt szczepień czynny jest w godzinach pracy centrum handlowego.