Nhood Polska wspiera projekt Eco-Miasto 2021

29. 09. 2021

Troska o środowisko zajmuje ważne miejsce w strategii zrównoważonego rozwoju Nhood Polska. Poprzez swoje działania firma chce pozytywnie wpływać na otoczenie w trzech obszarach: społecznym, środowiskowym i gospodarczym /People, Planet, Profit/.

Realizując powyższe założenia, zespół Nhood Polska po raz kolejny wspiera międzynarodowy projekt Eco-Miasto realizowany przez  Centrum United Nations Enviornmental Programme /GRID Warszawa – organizację, która od 1991 roku realizuje w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP), działając na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– Podejmujemy szereg działań na rzecz ograniczenia naszego negatywnego wpływu na środowisko i ograniczamy ślad węglowy. Chcemy dzielić się dobrymi praktykami i wiedzą zwłaszcza w zakresie kształtowania i projektowania przestrzeni oraz obiektów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i we współpracy z lokalnymi społecznościami. Dlatego z przyjemnością włączamy się w kolejną edycję projektu Eco-Miasto – mówi Ada Walentek, dyrektor generalna Nhood Polska.

W ramach tegorocznej edycji projektu Eco-Miasto przedstawiciele Nhood Polska wezmą udział w międzynarodowej konferencji „Eco-Miasto 2021- Zielona odbudowa”, która odbędzie się 5 i 6 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ada Walentek, dyrektor generalna Nhood Polska będzie prelegentem w debacie pt. „Zielona odbudowa”, która odbędzie się 5 października o godzinie 11:00. Z kolei drugiego dnia konferencji w debacie pt. „Lepsze budynki, lepsza przyszłość” weźmie udział Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider CSR i komunikacji.

Ponadto firma Nhood jako partner strategiczny wydarzenia ufunduję jedną z nagród w konkursie dla samorządów. Jedno z miast-zwycięzców otrzyma bon na szkolenia o wartości 6 tysięcy złotych.

W tym roku Nhood Polska zaangażował się w również w program warsztatów dla przedstawicieli miast i gmin organizowanych w ramach projektu „Eco-Miasto 2021”. 3 września Marcin Wawiernia, design & concept manager w Nhood Polska był jednym z prowadzących bezpłatne webinarium dla przedstawicieli miast pt. „Rozwiązania oparte na naturze”. Spotkanie odbyło się w formule online i zgromadziło kilkudziesięciu uczestników. Ekspert Nhood zaprezentował przykłady i możliwości związane z terenami zielonymi towarzyszącymi inwestycjom, które spełniają oczekiwania i potrzeby klientów. Podjął też złożony temat odpowiedzialności za przestrzeń, która dotyczy zarówno dewelopera, zarządcy, jak i lokalnych społeczności i samorządów. Na przykładzie projektu mixed-use Wilanów Park zaprezentował, jak połączenie stref zielonych z wielofunkcyjną oranżerią wpływa na poszczególne części siebie i jakie niesie korzyści.

Program wydarzeń odbywających się w ramach projektu Eco-Miasto 2021 można znaleźć pod linkiem

https://www.eco-miasto.pl